Slavnost „Božího Těla“ již tento čtvrtek

V letošním roce budeme slavit Slavnost Těla a Krve Páně ve čtvrtek 11. června. Mše sv. začne v kostele sv. Vavřince v 17.00 a v závěru se vydá průvod do kostela Nejsvětější Trojice. Oltáře budou o sochy sv. Vavřince před hlavním vchodem do kostela a poté u sochy sv. Jana Nepomuckého před kostelem Nejsvětější Trojice a závěrečné požehnání proběhne u oltáře v kostele Nejsvětější Trojice. Na křižovatce mezi Försterovou a Tůmovou ulicí bude Nejsvětější svátostí požehnáno našemu městu.

Zveme družičky, aby přišly oblečené v bílém a přinesly si košíčky s lístky.

Slavnost Těla a krve Páně, které se lidově říká „Boží Tělo“, slaví katolická církev ve čtvrtek po svátku Nejsvětější Trojice, aby zvlášť oslavila eucharistii. Po 2. vatikánském koncilu se tento svátek nazývá slavnost Těla a krve Páně, zavedl ho ale již roce 1264 po zázraku v Bolseně papež Urban IV. Roku 1314 byl potvrzen Klementem V. a od 15. stol. se po celé církvi rozšířil zvyk – procesí.

Podívejte se na fotogalerii z roku 2019: