Postníček se svatým Josefem

V letošním roce bude naším průvodcem v postní době svatý Josef, snoubenec Panny Marie a pěstoun Ježíše, neboť 8. prosince 2020 vyhlásil papež František Rok svatého Josefa, aby se tak důstojně oslavilo 150. výročí dne, kdy byl svatý Josef vyhlášen patronem katolické církve.

Tento postníček ti tedy během letošní postní doby nabídne každodenní setkání se svatým Josefem. 

Svatý Josef je velký přímluvce, vždyť byl Ježíši velmi blízko. Proto se postníček každý pátek zaměřuje na modlitbu s přímluvou svatého Josefa. Vybrané modlitby najdeš v postníčku.

Během postní doby si také připomeneš většinu míst v Písmu svatém, kde se o svatém Josefovi píše. Jedná se především o evangelia podle Matouše a Lukáše. Vyhledané odpovědi si zapiš do postníčku.

Dále tě v postníčku čekají různé úkoly se svatým Josefem. Některé najdeš v tomto sešitku, jiné vyluštíš pomocí internetu a zapíšeš si je do postníčku, ale některé můžeš vyluštit jen při návštěvě kostela sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě. Vzhledem k tomu, že svatý Josef je také patronem rodin, některé z úkolů jsou věnované trávení času s rodinou.

Přeji ti požehnanou postní dobu pod ochranou svatého Josefa!

Radka Terezie Blajdová

K hezkému prožití svatopostní doby se svatým Josefem ti také žehná

+ P. Pavel Mistr

P. S. Postníček si vytiskněte jako brožuru oboustranně nebo si ho vyzvedněte v kostele.

Přílohy