Třetí termín vystoupení scholy Rytmig snad již vyjde…

Kvůli pandemii jsme museli v loňském roce dvakrát zrušit termín vystoupení svatoignácké scholy Rytmig. Nyní ale věříme, že termín sobota 30. října již dopadne! Koncert se bude konat v kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě a začne hned po večerní mši sv., tj. v 18.30. Kromě sobotního koncertu schola Rytmig hudebně doprovodí i nedělní mši sv.

Křesťanská schola Rytmig vznikla před více než 16 lety a jejím hlavním působištěm je kostel sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze, kde od roku 2012 doprovází každou středu během semestru studentské mše sv. 

Schola Rytmig hraje různé hudební žánry (ale preferuje Rytmigstyle ), v repertoáru najdete písničky jiných autorů, ale i písničky jejich dvorního skladatele Dixe, tzv. Dixosongy.

Za dobu svého působení vydali již dvě CD. V roce 2017 nahráli svou první desku s názvem Ukaž mi cestu a v roce 2019 vyšlo další CD s názvem Dobrá zpráva, které obsahuje většinu autorských skladeb. 

Více informací o schole Rytmig najdete na rytmig.cz.

Přílohy