Červená středa opět rozsvítí kostel sv. Vavřince na červeno

Připojte se v letošním roce i vy k Červené středě, která se bude konat ve středu 24. listopadu 2021.

Smyslem této akce je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Proto bude i kostel sv. Vavřince ve večerních hodinách opět symbolicky nasvícen na červeno.

Mše sv. v kostele sv. Vavřince začne v 17.00 a bude obětována za lidi pronásledované pro víru.

V 17.45 na ni naváže společná ekumenická modlitba za lidi pronásledované pro víru a pokusíme se obstoupit kostel sv. Vavřince a pomodlit se modlitbu Otčenáš.

Pronásledovaní pro víru ve svět v číslech:

• V 62 zemích není respektována svoboda vyznání.
  • Ve 26 zemích trpí lidé pronásledováním.
  • 67% populace žije v zemích, kde dochází k závažnému porušování náboženské svobody.

Více se o této aktivitě můžete dozvědět na webu cervenastreda.cz.

Zde si můžete stáhnout novénu k Červené středě, která začíná v pondělí 15. listopadu 2021 a končí v úterý 23. listopadu.

2021 Červená středa plakát