Vyberte si adventní průvodce na rok 2021

Průvodce adventem 2021

V našem kostele si můžete zakoupit brožuru Průvodce adventem, kterou tradičně připravilo Pastorační středisko brněnské diecéze a která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby.

K doplnění biblických rozjímání byly letos v Průvodci adventem použity myšlenky těchto autorů: papež František, emeritní papež Benedikt XVI., Gregory Boyle, Vojtěch Cikrle, John Eldredge, Alexandr Flek, Nicola Gori, Anselm Grün, Dominik Chmielewski, Thomas Leoncini, Albino Luciani, Anthony de Mello, Éric de Moulins-Beaufort, Josef Petr Ondok, Štěpán Smolen, Martin Steffens, Tomáš Špidlík, Marek Orko Vácha.

Adventní kalendář 2021

Arcibiskupství olomoucké v letošním roce opět připravilo trhací Adventní kalendář s biblickými citáty a náměty k zamyšlení. V 1. adventním týdnu jsou „úkoly“ zaměřené na modlitbu, v 2. adventním týdnu jde o úklid duše, v 3. adventním týdnu o skutky lásky a 4. adventní týden je zaměřen na setkání s Bohem.

Advent 2021

Biskupství královéhradecké připravilo adventní brožuru s texty na každý den Adventu, jejichž inspirací byly evangelijní úryvky a probíhající Rok rodiny Amoris laetitia. Zamyšlení na každý den připravily manželské páry z naší diecéze.

V elektronické podobě si brožuru můžete stáhnout zde.