Fotogalerie z farního výletu na Svojanov a vernisáže Zábaviště pro sviště v Poličce

V sobotu 14. května 2022 jsme vyrazili čtyřmi auty na farní výlet do Svojanova a Poličky. Nejprve jsme navštívili hrad Svojanov, kterým nám provedla milá paní průvodkyně, která do svého výkladu zapojila nejen děti…

Dále jsme ve Svojanově na faře navštívili P. Stanislava Tomšíčka, který je od 1. srpna 2022 ustanoven na dobu 5 let děkanem Římskokatolické farnosti Vysoké Mýto. Po vzájemném seznámení se nás pozval na prohlídku farního kostela sv. Petra a Pavla a historického kostelíka sv. Mikuláše ve Starém Svojanově.

Odpoledne jsme se přesunuli do Poličky, kde se v Městské galerii přímo na náměstí konala vernisáž neobyčejné herny pro děti Zábaviště pro sviště. Vstoupili jsme tak do barevného světa obrázků Venduly Hegerové, dětské ilustrátorky, jejíž knihy znáte také z naší farní knihovny. Pokud jste nejeli s námi, můžete výstavu navštívit až do 31. srpna, stojí určitě za to!