chci mít svatbu v kostele

Milí snoubenci,

toužíte mít svatbu v kostele? Základní podmínkou je, aby byl alespoň jeden ze snoubenců pokřtěným katolíkem. Zároveň je nutné, aby se jednalo o první sňatek, tj. aby ani jeden z partnerů nebyl rozvedený (v některých případech je sňatek také možný, je ale nutné věc přezkoumat). Pro více informací a sjednání první schůzky kontaktujte kontaktujte prosím P. Pavla Mistra (tel. 728 185 336).

Úkoly a povinnosti snoubenců před uzavřením sňatku:

1. Minimálně 3 měsíce předem se domluvit s knězem, který by měl snoubence oddat, aby bylo možné vše naplánovat.
  2. Před samotným sňatkem je potřeba absolvovat tzv. přípravu na manželství buď ve farnosti v místě bydliště, nebo s oddávajícím knězem, nebo přípravu, kterou nabízejí Centra pro rodinu, např. v Hradci Králové nebo Pardubicích.
  3. Dále je nutný výpis z křestní matriky pokřtěného snoubence. Tento výpis nesmí být starší než tři měsíce. Bude tedy nutné kontaktovat faráře z kostelů, v nichž byli snoubenci pokřtěni.
  4. Na Městském úřadě je dále potřeba vyzvednout osvědčení ke sňatku.
  5. Během přípravy sepíšete s knězem snubní protokol.

Milí manželé,

žijete-li v civilním manželství a máte v úmyslu je církevně zplatnit? Zastavte se na faře nebo kontaktujte P. Pavla Mistra.