chci se nechat pokřtít v dospělosti

Milí přátelé,

pokud máte zájem seznámit se s učením katolické církve a uvažujete o křtu nebo jste třeba byli pokřtěni jako malí a nyní se chcete dozvědět více a uvažujete o přijetí dalších svátostí v katolické církvi (tj. svátosti eucharistie, biřmování a případně svátosti manželství), rádi Vám pomůžeme. Kontaktovat můžete P. Pavla Mistra (tel. 728 185 336) nebo Radku Blajdovou (tel. 775 391 600) nebo přijďte na faru nejlépe o úředních hodinách ve středu od 15.00 do 16.30.

Dospělí, kteří přijímají křest, jsou při jednom obřadu zároveň biřmováni a poprvé přijímají eucharistii. Křest se uděluje jen jednou na celý život, proto, byl-li někdo pokřtěn v dětství a nyní chce začít žít životem z víry, připravuje se na svátosti eucharistie a biřmování. Existuje-li pochybnost o řádném udělení křtu, může být udělen tzv. křest pod podmínkou.

Příprava probíhá minimálně půl roku formou setkávání zpravidla jednou týdně.

Během přípravy probereme společně přibližně následující témata:

1. Úvod – vztah s Bohem
  2. Písmo svaté