Farní knihovna

Farní knihovna nabízí především literaturu náboženskou s duchovní tématikou, různá vydání Bible a komentáře k Písmu sv., dále životopisy svatých, katechismy, církevní dokumenty a knihy o modlitbě. Nechybí ani beletrie a dětská literatura včetně náboženské. Najdete zde také pár knih o umění a dějinách.
 
V současné době nabízí knihovna 2.985 titulů, které jsou neustále doplňovány novými knihami.
 
V přiloženém seznamu můžete najít knihu, která vás zajímá. Hledat můžete dle autora, názvu knihy nebo i dle různých témat (např. básně, klasická literatura, manželství, misie, povídky, vánoce, životopisy, rozhovory, duchovní život, knihy pro hledající…) či edice, národnosti autora, jména světců… Seznam v druhé záložce je seřazen od knih dle nejnovějšího data vydání (rok 2022) a knihy ve třetí záložce jsou seřazeny od nejnověji pořízených knih.
 
Farní knihovnu založili 10.11.2002 knihovníci Ing. Pavel Tuháček MUDr. Miloslav Feltl. V březnu 2005 se k nim přidala paní Marie Manlová. Farní knihovnu spravovali až do roku 2014 a celkem do ní zapsali 2.286 titulů.
 
V září 2014 farní knihovnu převzala Mgr. Radka Blajdová, která ji spravovala až do března 2023 a celkem do farní knihovny zaevidovala 1.064 nových knih. Knihovna mohla být obohacena o nové knihy díky finančním darům farníků.
 
Nyní farní knihovnu přebírá paní Jiřina Smoláková (tel. 606 690 687), která pro vás bude připravovat nabídku knih, které si budete moci půjčit každou neděli po mši svaté rovnou v kostele, ev. se s ní můžete ohledně výpůjček domluvit individuálně.
 
 

Přílohy